Fala uderzeniowa

Posted by admin on December - 8 - 2018
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa traktowana stanowi w medycynie obecnie mało 40 lat. Jej powody sięgają lat 80-tych, jak toż podawana była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później przeszła ona przejścia i stanął innowacyjny system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To chwyt wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka reguluje się skokowym ciśnieniem, wysoką intensywnością a minusem okresowości. Główną cechą fali istnieje jej reakcja rozchodzenia, która istnieje niebezpieczniejsza z prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali związane jest z normy wyzwolonej energii, a również od gęstości strumienia, czyli ilości energii wychodzącej na wartość powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy sposoby:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które gromadzą aktywność w pas dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest ciasny zaś nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy wówczas w komplecie działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej użytkowana jest przede wszelkim z wypowiedzi na osobiste działanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a jeszcze na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem owego istnieje trafić do tworzenia efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Pewna spośród nich ocenia o obniżeniu napięcia mięśniowe, druga a o poprawie krążenia także osłabieniu stanu zapalnego. Efektem tychże działań jest uczciwy spadek intensywności bólowej oraz naprawa metabolizmu komórkowego. Tymże samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm oraz korzystniejsze mikrokrążenie. Przepływ natur w tkankach sprawia, że spośród systemu usuwane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z użytkowaniem fali uderzeniowej bawią się wielką pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.